Адвокат заробляє вирішуючи чужі конфлікти. За правовою допомогою частіш за все звертаються люди, які не можуть вирішити конфліктні питання самостійно, або потребують захисту у «конфлікті з законом».

Довга академічна освіта, підготовка до кваліфікаційного екзамену, практична діяльність і ось «Свідоцтво» отримано. Адвокат автоматично став експертом у всіх питаннях життя та роботи. Але проходить десь п’ять років і у багатьох адвокатів бажання працювати пропадає. Чому? Дослідження цього питання мають майже одну відповідь – адвокати міняють кар’єру через стрес. Але ж робота пожежника або лікаря теж стресова, але там немає такої проблеми? Просто є «адвокатська специфіка». Адвокатів допікає стрес від постійного конфлікту. Адвокати, будують успішну практику, але не справляються з величезним емоційним навантаженням в конфліктних ситуаціях. Вигорають, і гублять всі зусилля, час і гроші, які витратили на освіту та здобуття кваліфікації.

Коли немає розуміння природи конфлікту та динаміки його розвитку звичайні методи стресостійкості не працюють. Не можна вирішити проблему, не розуміючи її суть. А цьому на юридичних факультетах не вчать. Не вчить цьому, нажаль, і життя. Ми схильні повторювати помилки і навіть виправдовуємо безрезультатну поведінку своєю «принциповою позицією» .

Конфліктні ситуація – це поведінка. Вона починається з глибоких пластів психологічного налаштування людини і закінчується рухами тіла. А якщо це поведінка, і вона веде к небажаним результатам, то її треба змінювати. Тільки продуктивна поведінка дає успіх в кар’єрі.

Чим більше адвокат працює в практиці, тим більше клієнтів до нього приходить, і тим складніші справи він бере в роботу. Складність справ підвищує рівень емоційної напруги, особливо коли питання іде про життя, здоров’я та «великі гроші». І якщо адвокат не вміє працювати з конфліктом, не розуміє його механізми, то успіх в роботі сьогодні веде до великого краху у майбутньому.

Управління конфліктом стало необхідною навичкою. Якщо адвокат щось не знає в теорії або практиці застосування закону – можна подивитися матеріал, а якщо не справився з своєю поведінкою, не зміг продуктивно вирішити конфліктну ситуацію – кар’єра може постраждати. А іноді і не тільки кар’єра, але і життя.

Асоціації та професійні клуби адвокатів рекомендують серйозно ставитись до розуміння конфліктів, пов’язаних з професією, вивчати шляхи їх вирішення, методи саморегуляції. Рекомендується працювати з особистим світоглядом та емоційним інтелектом. Особисто я можу порекомендувати для початку дві книги : «Емоційний інтелект» Д.Гоулман та «Незламність…» Р.Генсон, Ф.Генсон

Обнімаю! Щастя, радості бажаю!

Фото: самая западная точка Европы. За спиной Атлантический Океан

Сторінка у Facebook Олег Трибой